ورود اعضا

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام

زندگینامه استاد محمود ساوالان

بیوگرافی محمود ساوالان

استاد محمود ساوالان در سال 1350 در محله خانی آباد در تهران متولد شد، رشته اصلی ایشان پرورش اندام است و قهرمانی های زیادی در این زمینه کسب کردند. استاد ساوالان دارای مدرک درجه یک مربیگری تیم ملی از فدراسیون روسیه و اروپا را دریافت کردند و سه سال پی در پی نیز عضو تیم ملی بودند. آقای محمود ساوالان شناسنامه پرورش اندامی های ایران و از پیشکسوتان و مربیان سرشناس هستند، که شاگردان زیادی را در عرصه مسابقات داخلی و خارجی رشد و پرورش داده اند و آنها را در جامعه پرورش اندام و بادي كلاسيك ايران وآسيا و جهان معرفى کرده اند. نکته: یکی از شاگردان موفق آقای محمود ساوالان ، محمد محمودی که یکی از بدنسازان حرفه ای جدید کشورمان است و هم چنین عضو گروه بزرگ ساوالان هستند. / بیوگرافی محمود ساوالان

قهرمانی های استاد محمود ساوالان

استاد ساوالان سه بار پی در پی در مسابقات بدنسازی که در آذربایجان برگزار شد موفق به کسب عنوان اوورالی شدند و علاوه برا آن مقام های جهانی زیادی را کسب کردند. ایشان در سال 2003 مسابقات جهانی که در هندوستان برگزار شد ، مقام چهارم را کسب کردند. در سال 2004 مسکو ، مسابقات جهانی مقام هشتم و در سال 2007 باکو ، مسابقات اروپا مقام هفتم را کسب کردند. استاد ساوالان در سال های 2009 تا 2013 سر مربی تیم ملی پرورش اندام و بادی کلاسیک بودند و در همین بین در سال 2012 توانست حکم و تندیس بهترین مربی جهان را دریافت کنند.

فیگور گیری محمود ساوالان

هم چنین ایشان سه بار در مسابقات جهانی (IFFBB) یا همان فدراسیون جهانی پرورش اندام و یکبار هم در مسابقات اروپایی عنوان دارور را عهده دار بوده اند. جالبه بدونین که این اسطوره در المپیک اروپایی که در المپیک 2015 تنها داروری بود که در جمهوری آذربایجان بررسی نتایج مسابقات را به عهده داشته است. در سال 1384 استاد ساوالان مربی تیم ملی بودند، اما ایشان را به دلایلی از حضور ایشان در مسابقات آسیای کره مخالفت کردند. جالبه بدونین که استاد محمود ساوالان طی چند سال اخیر جزو بهترین مربیان موفق بدنسازی در استان تهران بوده اند و تیم‌ ایشان همواره جزو تیم‌های برتر و موفق در مسابقات قهرمانی کشورمان بوده‌اند .
محمود ساوالان

محمـود ساوالان و رونی کلمن

یکی از عکس های جالب و به یادماندی استاد محمود خان ساوالان و رونی کلمن که در سال 2012 در مادرید اسپانیا زمانی که کلمن دچار مصدویت از ناحیه پا شده بود.
شما عزیزان می توانید برای اطلاع از اخبار و مطالب علمی و آموزشی به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.