ورود اعضا

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام
روزه داری و رمضان

توصیه های غذایی محسن قرآن نویس برای رمضان – (1)

چگونه در ماه رمضان ورزش بدنسازی انجام دهیم ؟ روزه و بدنسازی در ماه رمضان  – برنامه بدنسازی در رمضان – روزه داری و ورزش بدنسازی – زمان تمرین در ماه رمضان

محسن قرآن نویس معروف به سنگ تراش در پستی اینستاگرامی به نکات بدنسازی در ماه رمضان و  پرداخت.

روزه داری و رمضان

در ادامه به ذکر این نکات میپردازیم:

نکته شماره 1:

اول اینکه زمان سحر بایستی از کربوهیدرات های مرکب استفاده نماییم.
این نوع کربوهیدرات ، همانطور که می دانیم از نوع کند هضم هستند که در مدت طولانی تری نسبت به سایر قند ها می توانند انرژی یکنواختی را در اختیار ما قرار دهند و  همچنین به یکباره باعث بالا رفتن سطح انسولین نمی شوند و در نتیجه با گرسنگی شدید روبرو نمی شویم .

نکته شماره 2:

پس از آن استفاده از گوشت لخم گوساله و مقداری میوه –ترجیحاً هندوانه – و همچنین سبزیجات تازه مثل کاهو و ماست کم چرب و نوشیدن ۲ لیوان شیر بعد از غذا توصیه میشود .
زیرا پروتئین شیر از نوع کازئین است و می تواند برای مدت طولانی تری سطح آمینو اسید خون را بالا نگه دارد .

نکته شماره 3:

ضمن اینکه دقت داشته باشید در این وعده از مصرف « نمک » ، کله پاچه ، انواع سوسیس و کالباس ، زولبیا و بامیه و مواد بی ارزش خوداری نمایید زیرا این مواد باعث تشنگی شدید شده و نیاز غذایی شما را برطرف نمی کند.

نکته شماره 4:

آن دسته از بدنسازهایی که نیاز به برخاستن صبح از خواب ندارند و یا بعد از ظهر کار می باشند، ترجیحاً تا نزدیکی ظهر از خواب بیدار نشوند و اگر تا تا اذان ظهر ( وقت نماز ) باشد بهتر است و بعد از آن نیز تا حد امکان درطول روز در خیابان پیاده روی نکنند و در محیط های گرم قرار نگیرند .

نکته شماره 5:

حدود نیم ساعت قبل از افطار ، نوبت به انجام یک تمرین سبک ۳۰ دقیقه ای میل به هوازی ، با وزنه های سبک و تکرارهای ۸ تا ۱۲ است و در این زمان بدن شما از اذان صبح تا زمان افطار تغذیه نکرده و ذخایر گلیکوژن به حداقل رسیده و یکی از بهترین زمانها برای سوزاندن چربی است که در همان ابتدای تمرینات ، بدن در فاز چربی سوزی قرار می گیرد.

نکته شماره 6:

و از سوی دیگر با انجام تمرینات سبک با وزنه ، تارچه های عضلانی را تحریک نموده اید و از تحلیل رفتن عضلات جلوگیری می کنید . یادتان باشد طوری برنامه های تمرینی را تنظیم نمایید که با پایان تمرینات زمان افطار باشد.

نکته شماره 7:

در زمان افطار نیز زمان مصرف « وی پروتئین » ، گلوتامین ، BCAA ، مقداری عسل به همراه آبی که سرد نباشد توصیه می شود .

۱۵ دقیقه پس از آن ، صرف مقداری حلیم که در آن از گوشت بوقلمون استفاده شده و بهتر است مقداری دارچین و عسل نیز به آن اضافه نماییدو در کنار آن مصرف ۵ عدد سفیده تخم مرغ ، میوه و سبزیجات و چای مناسب می باشد .
دقت داشته باشید در این وعده ، بیشتر از موارد توصیه شده چیزی استفاده نکنید ؛ زیرا با مشکلات گوارشی و درد معده روبرو می شوید و نمی توانید در وعده شام غذایی میل کنید.
استاد قرآن نویس در پایان از روزه داران درخواست کردن ایشان را از دعای خیر خود فراموش نکنید.
با ما همراه باشید در www.Antus.ir

بدنسازی در رمضان – بدنسازی در ماه رمضان – تغذیه بدنسازی در رمضان – روزه و بدنسازی در ماه رمضان – بدنسازی در رمضان – برنامه بدنسازی در رمضان – روزه داری و ورزش بدنسازی – چگونه در ماه رمضان ورزش بدنسازی انجام دهیم – برنامه تمرینی بدنسازی برای ماه مبارک رمضان – زمان تمرین در ماه رمضان