ورود اعضا

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام

استاد ابوالقاسم کاکلی پیشکسوت و پدر رشته پرورش اندام درگذشت

استاد ابوالقاسم کاکلی پدر پرورش اندام ایران بعد از اینکه به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بستری شده بود، متاسفانه در 3 اردیبهشت ماه 1400 درگذشت. استاد ابوالقاسم کاکلی یکی از قهرمانان پرورش اندام ایران و آسیا در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ بود. در ادامه بیایید زندگینامه استاد کاکلی را مرور کنیم

زندگینامه استاد کاکلی

استاد ابوالقاسم کاکلی در سال 1320 متولد شد و از سال 1337 ورزش بدنسازی را به طور حرفه ای شروع کرد. استاد کاکلی در سال 1341 در مسابقاتی که بین باشگاه های تهران برگزار شد توانست اولین مقام قهرمانی خود را کسب کند و این شروعی بود بر افتخارات بعدی استاد.

بدنسازی در ایران

استاد کاکلی ورزش بدنسازی را در شرایطی شروع کرد که هنوز مربی شناخته شده ای در رشته پرورش اندام در ایران وجود نداشت و نقاط ضعف بدن خود را از طریق حرکات خود ساخته تقویت میکرد و همین سختی کار باعث میشد تا روزی را 4 ساعت به تمرین بپردازد.

استاد کاکلی از هم دوره ای های استاد سهراب سرابی است که در کنار یکدیگر در باشگاه تاج تهران تمرین می کردند و در بسیاری از مسابقات با هم به رقابت پرداختند.
از شاگرد های استاد کاکلی میتوان به : استاد عبداللهی ،استاد صادقی و بسیاری از نامداران رشته پرورش اندام و بدنسازی ایران اشاره کرد.

افتخارات استاد کاکلی

استاد ابوالقاسم کاکلی کوله باری از تجربه و افتخارات است. استاد کاکلی افتخارات متعدد کشوری ، آسیایی و جهانی را در کارنامه خود دارد

استاد ابوالقاسم کاکلی
مسابقات جهانی سال 1974 در ورونا ایتالیا

از دیگر خدمات استاد کاکلی برای بدنسازی و پرورش اندام ایران میتوان به سرداوری و ریاست کمیته داوران، رئیس کمیته پیشکسوتان اشاره کرد.
در تجلیل از زحمات استاد کاکلی؛ سی و پنجمین دوره مسابقات پرورش اندام و بادی کلاسیک شمال شرق تهران ، جام استاد ابوالقاسم کاکلی که در تاریخ 25 مرداد 1392 در سالن آبفا برگزار گردید.
امیدواریم تا با انتشار این پست، توانسته باشیم ذره ای از زحمات استاد ابوالقاسم کاکلی را جبران کرده باشیم و برای ایشان آرزوی مغفرت داریم و به خانواده محترم استاد کاکلی تسلیت میگوییم.

شما دوستان عزیز نیز میتوانید در پیج اینستاگرام آنتوس با پیشکسوتان ورزش بدنسازی بیشتر آشنا شوید