ورود اعضا

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام

زندگینامه برندون کوری بدنساز حرفه ای آمریکایی


در این مطلب از آنتوس با زندگینامه و بیوگرافی برندون کوری که از بزرگان بدنسازی این روز ها است همراه باشید.

مقدمه ای بر زندگینامه برندون کوری یا براندون کوری

برندون کوری یا براندون کوری یک بدنساز حرفه ای آمریکایی است که در تاریخ 19 اکتبر 1982 در شهر نشویل از ایالت تنسی آمریکا بدنیا آمد.

 او دوران کودکی خود را در رشته های مختلف ورزشی را تجربه کرد؛ از جمله ثبت نام او در کلاس ژیمناستیک که توسط والدین او صورت گرفت اما او علاقه ای به این ورزش نشان نداد.

او در دوران دبیرستان خود در مدرسه جامع هانترز لین به رشته های کشتی گیری و فوتبال و همین طور دو و میدانی روی آرود.

والدین برندون وقتی علاقه او را به ورزش و فیتنس می دیدند، او را مورد حمایت و تشویق خود قرار می دادند و همیشه از او میخواستند سبک زندگی فعالی داشته باشد.

در جشن تولد 6 سالگی او و با جفت دمبلی که با برند هالک هوگان هدیه گرفت، ورزش مورد علاقه خود یعنی بدنسازی را پیدا کرد و بدین ترتیب با کادوی جشن تولد خود وارد رشته بدنسازی شد و این ورود به قهرمانی مستر المپیا 2019 و همین طور آرنولد کلاسیک 2019 و خیلی دیگر از افتخارات او شد.

البته او به عضویت تیم فوتبال دانشگاه نیز درآمده بود اما تمرکز ورزشی خود را روی بدنسازی گذاشت.

برندون کوری با دوست دختر خود که مدت زیادی با او دوست بود ازدواج کرد و دارای 4 فرزند است که یکی از آنها دختر است با نام زوئی کوری و سه پسر با نام های مارولوس کوری، کولی کوری و یک پسر دیگر است.

است و اهمیت خیلی زیادی را برای خانواده خود قائل می شود و علاقه او به خانواده اش را میتوانید پس از قهرمانی های او مشاهده کنید، چرا که تمامی اعضای خانواده او پس از اهدای مدال قهرمانی اش در کنار او می ایستند و با او عکس یادگاری می گیرند.

تحصیلات آکادمی

برندون در دانشگاه ایالتی میدل تنسی در رشته تربیت بدنی و فیزیولوژی ورزشی تحصیل کرد و پس از دریافت مدرک خود ، در جایگاه مربی شخصی مشغول بکار شد.

او در کالج وارد یک برنامه علمی‌-ورزشی شد و نکات فراوانی را طی این برنامه به دانش خود را در مورد تمرینات با وزنه و تغذیه افزود.

زندگینامه و بیوگرافی برندون کوری بدنساز; زندگینامه برندون کوری; برندون کوری; برندون کوری بدنساز; زندگینامه و بیوگرافی برندون کوری بدنساز;
نرم افزار مدیریت باشگاه بدنسازی

آشنایی و شروع بدنسازی برندون کوری

همان طور که قبل هم اشاره نمودیم اولین علاقه بدنسازی در سن 6 سالگی و با دریافت دو عدد دمبل به مناسبت کادوی تولد برای برندون ایجاد شد و از طرفی هم برندون طی مصاحبه ای ابراز کرد که یکی از عوامل اصلی گرایش برندون به رشته بدنسازی بازیگر های معروف یعنی راکی و رامبو بوده اند و برندون همیشه دوست داشته تا از نظر حجم عضلانی شبیه آنها باشد.

پیشرفت برندون کوری و ورود به دنیای حرفه ای ها

 او پس از دانشگاه رسما بدنسازی را با قصد حرفه ای استارت زد و توانست در سال 2003 در مسابقات بدنسازی سوپرنچرال قهرمان شود و این سبب شد تا با انگیزه بیشتری به مسیر خود ادامه دهد.

او در ادامه مسیر قهرمانی خود در سال 2006 توانست با 189 پوند وزن در دسته سبک وزن مسابقات NPC کشوری به جایگاه دومی برسد تا اینکه در 28 جولای سال 2007 توانست با بالابردن حجم و چگالی بدن خود در دسته سنگین وزن ها شرکت کند و در این مسابقات نیز دوم شد.

برندون کوری سرانجام توانست با قهرمانی در مسابقات NPC که در آمریکا برگزار شد کارت حرفه ای خود را دریافت کند و وارد دنیای حرفه ها شود و جواز حضور بر استیج های حرفه ای را کسب کرد.

برندون کوری با داشتن مقدار زیاد پروتئین در برنامه غذایی اش و همینطور 5 روز تمرین در هفته کیفیت بدنی خود را حفظ کرده و روز به روز کیفیت آنرا ارتقا میدهد.

او قبل از مسابقات مستر المپیا 2019 برای داشتن تمرکز کافی در شرایطی که دوری از خانواده و فرزندانش برای او سخت بود به کویت سفر کرد تا آخرین تمرینات خود را با تمرکز کامل در باشگاه اکسیژن کویت انجام دهد و انگیزه او برای قهرمانی نیز خیلی بالا بود چرا که از طرفی در آرنولد کلاسیک همان سال قهرمان شده بود و قهرمانانی نظیر ویلیام بوناک و رولی وینکلار را پشت سر گذاشته بود و از طرفی هم مستر المپیای سال 2018 یعنی شان رودن به اتهام تجاوز جنسی از مسابقات مستر المپیا 2019 محروم بود و فیل هیث نیز در این مسابقات شرکت نمیکرد، پس با انگیزه و تمرکز دو چندان تمرینات خود را انجام داد و در نهایت توانست حائز مقام قهرمانی مستر المپیا شود و پانزدهمین نفری بود که توانست مجسمه ساندو را از آن خود کند.

ویژگی های بدنی برندون کوری

برندون کوری دارای قد 170 سانتی متری است و وزن او با توجه به اینکه دسته اوپن شرکت می کند برای مسابقات حدود 120 کیلوگرم یا به عبارتی 265 پوند است و در حالت معمولی 115 کیلوگرم وزن دارد.

عناوین و افتخارات برندون کوری

افتخارات و قهرمانی های برندون کوریرا از سال 2003 به بعد برای شما عزیزان به شرح زیر معرفی می کنیم :

 • بدنسازی سوپرنچرال سال 2003 : مقام اول
 • مسابقات قهرمانی ملی NPC 2006 : مقام دوم
 • مسابقات 2007 NPC USA : مقام دوم
 • مسابقات NPC آمریکا سال 2008 : مقام اول
 • مسابقات مستر المپیا سال 2011 : مقام هشتم
 • مسابقات آرنولد کلاسیک سال 2012 : مقام هفتم
 • مسابقات آرنولد کلاسیک برزیل 2013 : مقام اول
 • مسابقات آرنولد کلاسیک 2015 : مقام شانزدهم
 • مسابقات حرفه ای نیوزلند 2017 : مقام اول
 • مسابقات آرنولد کلاسیک استرالیا 2017 : مقام اول
 • مسابقات مستر المپیا 2017 : مقام هشتم
 • مسابقات Ferrigno Legacy سال 2017 : مقام اول
 • مسابقات مستر المپیا 2018 : مقام پنجم
 • مسابقات آرنولد کلاسیک 2019 : مقام اول
 • مسابقات مستر المپیا 2019 : مقام اول

امیدواریم از مطالعه زندگینامه و بیوگرافی برندون کوری استفاده کافی را برده باشید و برای مطالعه زندگینامه سایر بدنساز های معروف نیز میتوانید با آنتوس همراه باشید.

اگر مدیریت باشگاه بدنسازی هستید و هنوز نرم افزار حسابداری باشگاه بدنسازی خود را انتخاب نکرده اید، پیشنهاد می کنم حتما نرم افزار مدیریت باشگاه های بدنسازی و مجموعه های ورزشی آنتوس را در مطالعه نمایید.