ورود اعضا

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام
جرمی بوندیا

زندگینامه جرمی بوندیا

بیوگرافی و زندگینامه کامل جرمی بوندیا ، بدنساز معروف رشته فیزیک را اینجا بخوانید.
در این مطلب به بررسی تاریخچه قهرمانی ها و مربی های جرمی بوندیا ، بهمراه بهترین عکس ها و فیلم های این بدنساز معروف و بررسی حضور او در مسابقات مستر المپیا میپردازیم.

مقدمه ای بر زندگینامه جرمی بوندیا

جرمی بوندیا در26 اکتبر سال 1990 (به شمسی 4 آبان سال 1369) در شهر رزویل کالیفرنیا متولد شد.
جرمی در دوران دبیرستانش یکی از بهترین هافبک ها در مدرسه ویتنی بود، او با وجود اینکه دیسک کمر و گردن داشت، توانست با تلاش و علاقه اش افتخارات زیادی را کسب کند و ورزش کردن را کنار نگذارد.

جرمی بوندیا دارای قد 172 سا نتی متر و وزن او با توجه به اینک در مسابقات فیزیک شرکت میکند 79 گیلوگرم است.

شروع بدنسازی جرمی بوندیا

به گفته او، پدرش یکی از بدنسازان غیرحرفه ای در سال های 1390 بود که به صورت غیرحرفه ای و در باشگاه خانگی مان تمرین میکرد؛ نظم و علاقه ای که پدرش به ورزش بدنسازی داشت باعث شد که جرمی نیز به این رشته علاقه مند شود. پدرش قهرمان زندگی او بود و تصمیم گرفت که مثل او یک بدنساز اما حرفه ای شود، برای همین بعد از تمام کردن مسابقات و تمرینات فوتبال در مدرسه تمرینات بدنسازی را شروع کرد.


جرمی بوندیا همواره روحیه رقابت طلبی داشت و این روحیه باعث شد تا در سن 17 سالگی بر روی استیج مسابقات بدنسازی ظاهر شود و در سال 2010 به مقام اوورالی مسابقات Contra Costa آمریکا در رده نوجوانان دست یابد.

جرمی بوندیا و پدرش ; پدر جرمی بوندیا بدنساز ; جرمی بوندیا

تغییر رشته جرمی از بدنسازی پرورش اندام به فیزیک

همانطور که قبلا نیز طی مطلبی کامل به تفاوت بدنسازی و فیزیک پرداختیم، این دو رشته در بدنسازی تفاوت های خاص خود را دارند و جرمی نیز با توجه به فیزیک بدنی و کمر باریک خود تصمیم گرفت بدنسازی را در رشته فیزیک ادامه دهد و قطعا این یکی از بهترین تصمیم هایی بود که میتوانست بگیرد.


جرمی در یکی از مصاحبه هایش گفت : که من در اولین مسابقه ام شور و هیجان زندگی ام را پیدا کردم و فهمیدم که علاقه زیادی به بدنسازی دارم اما حس میکنم که رشته فیزیک مردان برای من مناسب تر است، چون احساس می کنم که چیزی که این رشته از من انتظارش را دارد می توانم برآورده کنم.


او در ادامه گفت : کسانی که می خواهند در رشته فیزیک فعالیت داشته باشند باید کمر باریک، عضلات شکم و پهلوی سفت و قفسه سینه و سرشانه عالی و حجیم داشته باشد و من تمام این ویژگی ها راداشتم و برای همین تصمیم گرفتم که به رشته فیزیک بروم .

جرمی بوندیا; جرمی بوندیا بدنساز: Jeremy Buendia

الگو ها و بدنسازان مورد علاقه جرمی بوندیا

در ادامه زندگینامه جرمی بوندیا میپردازیم به لیست بدنسازان محبوب و الگو های او :
از بدنسازان محبوب و مورد علاقه جرمی بوندیا میتوان به افرادی همچون استیو ریوز و فرانک زین اشاره نمود و او در مورد الگوی خود در بدنسازی اینگونه می گوید: من با رویای آرنولد بزرگ شدم وواقعا او یکی از آدم های موفقی است که تا به حال می شناسم.

الگو و بدنسازان محبوب جرمی بوندیا
الگو جرمی بوندیا

ورود به دنیای حرفه ای ها

جرمی بوندیا پس از 4 دوره اوورالی در مسابقات آماتوری در نهایت در سال 2012 و با قهرمانی در مسابقات NPC Junior آمریکا توانست وارد دنیای حرفه ای ها شود و این شروعی بر قهرمانی های چهارگانه او در رشته فیزیک مسترالمپیا بود.

جرمی در سال 2013 به مقام دومی مسترالمپیا رسید و پس از آن 4 سال متوالی یعنی در سال های 2014، 2015، 2016 و2017 به طور پیاپی قهرمان مسابقات مسترالمپیا و رکورد دار قهرمانی در رشته فیزک مسترالمپیا شد.

جرمی بوندیا مسترالمپیا

مربی های جرمی بوندیا

هنی رامبد

جرمی قهرمانی های چهارگانه خود را مرهون تمرینات خود زیر نظر بهترین مربی بدنسازی دنیا و خالق حرفه ای ها یعنی استاد هنی رامبد است و زیر نظر این مربی و تحت اسپانسرینگ شرکت مکمل سازی ایووژن توانست به این قهرمانی های پی در پی در مسترالمپیا دست یابد.

جرمی پس از کسب آخرین قهرمانی مسابقات مسترالمپیا یعنی سال 2017 بدلیل آسیب دیدگی از ناحیه سرشانه، عمل جراحی را پشت سر گداشت و همین مورد باعث شد تا نتواند کیفیت بدنی همیشگی خود را بر روی استیج مسترالمپیا 2018 بیاورد و در این سال برندون هندریکسون عنوان قهرمانی مسترالمپیا را از چنگ او بیرون آورد و او در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

هنی رامبد مربی جرمی بوندیا
مربی جرمی بوندیا
هنی رامبد مربی جرمی بوندیا

عبدالله العتيبی

جرمی پس از ناکامی در مسترالمپیا 2018 فاصله خود را با مربی خود یعنی هنی رامبد کمتر کرد و اسپانسرینگ ایووژن نیز از او برداشته شد و در اقدامی عجیب تمامی پست های خود با هنی رامبد را از صفحه اینستاگرام خود پاک کرد و به تیم اکسیژن کویت پیوست.

او پس از پیوستن به تیم اکسیژن کویت تمرینات خود را زیر نظر عبدالله العتیبی، مربی سرشناس تیم اکسیژن ادامه داد و برای مدتی زیر نظر او تمرین میکرد.

عبدالله العتیبی
مربی جرمی بوندیا
عبدالله العتیبی مربی جرمی بوندیا

کریس کورمیر

جرمی در پست پیوستن خود به تیم اکسیژن اینگونه نوشت که : با قدرت برمیگردم.
احتمالا جرمی تحت مربی گری عبدالله به نتیجه مطلوب خود نرسید و به همین دلیل استارت همکاری خود با کریس کورمیر – یکی از حریفان و هم دوره ای های رونی کلمن افسانه ای – ادامه داد و هم اکنون تمرینات خود را برای آمادگی لازم جهت مسابقات مسترالمپیا 2020 زیر نظر او انجام میدهد.

کریس کورمیر
کریس کورمیر مربی جرمی بوندیا

سخن آخر

جرمی بوندیا جمله زیبایی دارد که میگوید : هیچ حسی بهتر از بدست آوردن چیزی که هر روز و هر هفته و هر ماه و هر سال با قلب و روحت بهش فکر میکردی نیست .

او با همین طرز دید روز ها و ماه ها به قهرمانی مستر المپیا فکر کرد و توانست 4 دوره پیاپی به عنوان قهرمانی مستر المپیا در رشته فیزیک دست یابد.

در پایان شما را دعوت می کنیم به تماشای کلیپی زیبا :