ورود اعضا

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام

10 باور غلط در ورزش بدنسازی

مهم ترین نکات بدنسازی و باورهای غلطی که مردم دارند !
با ما همراه باشید تا نکته های بدنسازی و این باور های غلط را بدانیم.

اگر خانمها  با وزنه به تمرین بدنسازی بپردازند، دارای اندام عضلانی و مردانه می شوند

بدنسازی بانوان

بدنسازی خانمها :

هورمونهای عضله ساز به میزان بسیار کم در بدن خانمها ترشح می شود و هورمونهای غالب مردانه ( تستسترون مهمترین آنهاست ) هستند که نقش مؤثری در عضله سازی دارند؛ بنابراین تمرین با وزنه برای زنان موجب فرم دهی مناسب بدن و تراکم استخوانها و بالابردن متابولیسم و همین طور چربی سوزی به نسبت خیلی بیشتر در مقایسه با سایر ورزشهای هوازی می شود و نباید به دلیل هراس از عضلانی شدن از کار با وزنه اجتناب کنند .

۲- بدنسازی در سنین پائین موجب کوتاهی قد می شود !

بدسنازی کودکان
بدنسازی در سنین پایین :
این تصوری است که از سالهای گذشته در اذهان مردم به جا مانده است؛  در صورتیکه کار با وزنه موجب تحریک بدن، به ترشح هورمون رشد و تراکم استخوانها می شود . حتی به اثبات رسیده که در سنین نزدیک به بلوغ کار با وزنه برای پسران موجب ضخامت استخوانها می شود .

۳) برای کوچک کردن سایز و آب کردن چربی های شکم دراز نشست تمرین کنید !

دراز نشست
آب کردن چربی با دراز نشست :
اول اینکه در ورزش، لاغری موضعی نداریم و هنگامیکه چربی سوزی می کنیم به صورت هماهنگ و از تمام نقاط بدن کم می شود
دوم اینکه دراز نشست هم مانند سایر فعالیتهای بدنسازی جزو دسته بی هوازی است که در این دسته ورزشها بدن از ذخائر گلیکوژن مصرف می کند و برای چربی آب کردن باید ورزشهای هوازی طولانی مدت حدود ۴۰ دقیقه انجام دهید .

۴) برای وزن کم کردن هنگام ورزش زیاد عرق کنید !

بدنسازی
عرق کردن در تمرین :
عرق کردن زیاد هیچ تاثیری روی کاهش وزن ندارد و باید هنگام ورزش از لباس نخی گشاد استفاده کنید تا دمای بدنتان به سهولت تبادل شود .
شاید این تصور از وزن کم کردن ورزشکاران قبل از وزن کشی با پوشیدن لباسهای نایلونی و تعرق زیاد ناشی شده اما باید توجه کنید که این روش یک روش موقت برای کم کردن وزن آنهم به میزان کم ( حداکثر یک تا دو کیلو ) می باشد .

۵) آب خوردن زیاد موجب احتباس آن و افزایش وزن می شود !

آب در بدنسازی
افزایش وزن با خوردن آب :
بدن در صورت کمبود هر ماده حیاتی آنرا در خود نگه می دارد که آب هم از این قاعده مستثنی نیست پس خوردن آب موجب دفع بهتر آن و البته به همراه بسیاری از سموم بدن می شود خصوصا بدنسازان که به دلیل مصرف بیشتر پروتئین و افزایش اوره خون به مقادیر بیشتری از آب نیاز دارند .
با ما همراه باشید

نکته های بدنسازی – نکات بدنسازی – در مورد بدنسازی – در مورد بدنسازی – مطالب بدنسازی – مطالب بدنسازی